Znajomość świata finansów, umiejętność odnalezienia się w nim i przede wszystkim liczenia pieniędzy to klucz do niezależności i inwestowania. Jednak, kiedy weźmiemy temat pod lupę, okazuje się, że prawie każdy ma elementarne braki w tym temacie.

Niemal nikt nie liczy swoich przychodów i wydatków. Tylko nieliczni to robią.

Jeszcze mniej osób potrafi liczyć i zrozumieć swoje przepływy pieniężne. Co wbrew pozorom jest dużo prostsze niż się wydaje i pozwala zachować kontrolę nad pieniędzmi, nawet, kiedy jest ciężko oraz przewidzieć z wyprzedzeniem wiele sytuacji.

Ale jak mamy to wiedzieć i umieć, skoro nikt nas tego nie uczy w szkołach i na studiach. Nawet nie wiemy, że to ważne! Dlatego, jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko umiało zarządzać swoimi pieniędzmi w biznesie i dorosłym życiu, najlepiej zadbać o dobre nawyki już na etapie kieszonkowego.

Z okazji dnia dziecka rozmawiam o wprowadzaniu dzieci w świat finansów z Arkiem Błażycą. Autorem książki Kot Biznesik, która pokazuje drogę do przedsiębiorczości dla najmłodszych. Arek również uczy rodziców, jak przekazywać w ciekawy sposób wiedzę o pieniądzach swoim dzieciom.

Chociaż nie jest to temat nieruchomości, z okazji Dnia Dziecka zdecydowałam się go poruszyć, bo jest ważny, a my jako inwestorzy chcemy spać spokojnie, kiedy stery biznesów przejmą nasze dzieci.

PREZENT DO ODCINKA: Pobierz grę „Mini cash flow”

Grając ze swoim dzieckiem, nauczysz je:

  • Jak na stan konta wpływają decyzje o inwestowaniu?

  • Jak na stan konta wpływają decyzje o zakupach różnych dóbr?

  • Czym są aktywa i pasywa?

  • Jak obliczać cash flow?

Szkolenie o cash flow dla dorosłych 😉

Jeżeli chcesz obejrzeć wspomniane szkolenie, które prowadziłam z ekspertem z zakresu finansów i cash flow, znajdziesz je w Akademii Dwóch Mart, wraz z ponad 40 specjalistycznymi szkoleniami dla branży nieruchomości.

Między innymi szkolenia z prawnikami na temat umów o współpracy z inwestorami, zakupu nieruchomości od komornika, z doradcą podatkowym na temat rozliczeń flipów, zarządzania remontami i wiele, wiele więcej. Co miesiąc pojawia się nowy materiał.

Aktywuj 14-dniowy dostęp testowy do Akademii Dwóch Mart za 39 zł!

Sprawdź szczegóły Akademii

Ze szkolenia „Jak zarządzać cash flow w biznesie?” dowiesz się:

  • Jak kontrolować cash flow, zwłaszcza w trudnych czasach, aby trzymać rękę na pulsie?

  • Od czego zacząć, by panować nad przepływami gotówki?

  • Jak planowanie cash flow wpływa na kondycję firmy?

  • Jak zaplanować cash flow w swoim biznesie?

  • Czym różni się zyskowność od płynności finansowej?

  • Jakimi narzędziami możesz poprawić cash flow w dobie kryzysu?