Zainteresowanie budowaniem rośnie. Widać to po frekwencjach na szkoleniach czy konferencjach deweloperskich. Dla wielu osób, które flipują lub w inny sposób inwestują w nieruchomości jest to naturalny kierunek dalszego rozwoju. Jest to również ścieżka, którą ja podążam więc absolutnie ją rozumiem, bo przychodzi taki moment, że chcesz zrobić kolejny krok. W biznesie tym krokiem jest najczęściej powiększenie skali. W nieruchomościach niewątpliwie deweloperka jest naturalnym etapem zwiększenia skali działania i co za tym idzie przychodów.

 

Jednak wraz ze wzrostem skali rośnie najczęściej również ryzyko. Jak rośnie ryzyko pojawia się obawa, że może coś nie pójść nie tak. Dzisiejszy odcinek jest dla osób, których przed zrobieniem kolejnego kroku blokuje brak doświadczenia i wiedzy budowlanej. Jak zacząć budowę, kiedy technicznie zwyczajnie wszystkiego nie ogarniam. Zwyczajnie się nie znam, a sytuacja gospodarcza dodatkowo nakłada dodatkowy stres, bo na rynku brakuje materiałów, ceny rosną co powoduje, że zarządzanie tym procesem wydaje się jeszcze bardziej skomplikowane.

 

W rozmowie z Kacprem Krawczakiem doświadczonym inżynierem budownictwa próbujemy podać Ci przepis na to jak zaradzić tej sytuacji. Jaki system budowy wybrać i jak zrekrutować do tego odpowiednie osoby. Na co w szczególności zwracać uwagę i na jakie doświadczenie warto zwrócić uwagę podczas szukania takiej osoby do współpracy. Na koniec Kacper dzieli się swoimi wnioskami płynącymi z budów w 2021 roku i uczula na to co się może dziać w 2022 roku.

W ramach grupy dewelopuj Kacper prowadzi warsztaty Zarządzanie budową w inwestycji deweloperskiej, w ramach których skupi się na kluczowych zagadnieniach jak obniżyć koszty budowy i zrealizować projekt na czas. Jeżeli jesteś zainteresowany warsztatami więcej możesz przeczytać na stronie dewelopuj.pl a wpisując kod rabatowy: MARTA otrzymasz 500 zł rabatu.

Powodzenia!

Music by audionautix.com