Wróciłam z urlopu z takim rozrzewnieniem. Powiedziałabym nawet z lekką tęsknotą za dawną Polską. Za krajem małych firm i gospodarstw. Wróciłam z Kostaryki wolnego kraju, ale jeszcze nie tak mocno skomercjalizowanego jak Europa. Z kraju, gdzie jest mnóstwo małych sklepików, lokalnych restauracji, rodzinnych biznesów. Wróciłam z refleksją, że mały biznes nie oznacza gorszy, a wręcz przeciwnie niesie w sobie wiele wartości i korzyści dla lokalnej społeczności. Zastanawiałam się z kim mogłabym porozmawiać o Wielkości Małych Firm i myślę, że lepiej nie mogłam trafić!

Marek Jankowski! Twórca najsłynniejszego podkastu skierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw MAŁA WIELKA FIRMA. Sama czerpałam wiedzę i inspirację z Marka podkastów, a teraz goszczę go u siebie! To naprawdę niesamowite!

Zapytałam Marka o przewagę i konkurencyjność małych firm. O jego przewidywania odnośnie tego co będzie się rozwijać w dzisiejszych czasach.

Czytałem, że wielka firma konsultingowa Water Price Cooper przed brexitem prognozowała, że brexit spowoduje utratę 100 tys miejsc pracy w londyńskich firmach finansowych. Tak naprawdę ubyło ich 7 tys. I to jest globalna firma zatrudniająca sztaby ekspertów do tego by przewidzieli co będzie się działo, bierze za to miliony. Dlatego każde prognozy są i będą obarczone dużym błędem. Więc zamiast słuchać “ekspertów”powiedział Marek Jankowski –  ja bym posłuchał klientów! To oni są najlepszym źródłem informacji, które bezpośrednio możemy przełożyć na nasze decyzje. To są ludzie, którzy realnie zostawiają kasę na naszym koncie.”

W podkaście usłyszysz dużo więcej szalenie wartych uwagi spostrzeżeń. Myślę, że warto posłuchać, bo być może w tych niepewnych czasach wahasz się z decyzją co dalej robić? Posłuchaj i podawaj dalej, bo być może ktoś z twoich znajomych również potrzebuje usłyszeć, że to jeszcze nie jest koniec małej przedsiębiorczości i wciąż jest dla MŚP dużo miejsca na rynku!

Dlatego też mam dla Ciebie 2 niespodzianki. Pierwszą przygotował mój gość i jest to komplet poradników dla tych co planują rozpocząć samodzielne podkastowanie po to by wzmocnić markę swojego biznesu.

>>>>  pobierz poradnik podkastera

 

A druga to cykl bezpłatnych szkoleń dla osób co planują rozpocząć swoją przygodę w pośrednictwie nieruchomości