Zaskakująca zgodność sejmowa podczas głosowania nad ustawą dotyczącą Fundacji Rodzinnej sprawiła, że postanowiłam zgłębić temat.

Na polskiej scenie politycznej sytuacje, w których wszyscy posłowie niezależnie od partii głosują w zdecydowanej większości za jakimś projektem, są na tyle rzadkie, że aż intrygujące!

👪 Czym jest Fundacja Rodzinna i komu będzie służyć?

⚖️ Czy w kontekście Polskiego Ładu, nieustannych zmian w przepisach związanych z prowadzeniem biznesu, to kolejna wydmuszka prawna, czy może jednak sensowne rozwiązanie prawne?

🤝 Skąd ta zgodność poselska i chęć wprowadzenia do naszego systemu Fundacji Rodzinnej?

Wiem, że wydaje się to nieprawdopodobne, aby nasz ustawodawca w obecnych czasach powołał do życia coś, co z jednej strony daje możliwość optymalizacji podatkowej i jednocześnie skutecznie chronić majątek Twojej rodziny, a jednak jest to możliwe!

Wiedziona ciekawością i moją naturalna chęcią do zgłębiania takich nowinek zaprosiłam do podcastu Grzegorza Grabowskiego eksperta do spraw rozliczeń podatków w branży nieruchomości, aby podzielił się swoją wiedzą na temat Fundacji Rodzinnej.

Nagrywaliśmy ten odcinek w październiku 2023 roku, kiedy to w całej Polsce zarejestrowanych było niespełna 200 takich podmiotów. Pokazuje to, jak bardzo temat jest jeszcze świeży, ale z dużym potencjałem na rozwój.

Posłuchaj odcinka i sam oceń na ile taka forma prawna może dla Ciebie zadziałać. Daj znać w komentarzu co o tym myślisz. A może masz już jakieś swoje doświadczenie w tym temacie? Napisz. Jestem bardzo ciekawa, jak to wygląda w praktyce. Chętnie podrążę jeszcze ten temat.

 

LINKI:

Grzegorz Grabowski www.wynajmistrz.pl

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych odcinkach podcastu? ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Ustawa z dnia 26 stycznia 2023 r. o fundacji rodzinnej:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20230000326