ig_housetube

Anatomia Porządku to ostatnia część cyklu Anatomia Sprzedaży Nieruchomości wg modelu HouseTube Nieruchomości.

Wraz z Łukaszem zabieraliśmy się do jego nagrania dość długo. Urlopy, wyjazdy, wakacje jakoś nie sprzyjały naszym kalendarzom i trudno nam było się spotkać.

Sama publikacja również zajęła chwilę czasu, ponieważ przygotowywałam do tego odcinka naprawdę rzeczowy skrypt. Wymagał on konsultacji z prawnikiem i notariuszem, aby nic nie pominąć i o niczym nie zapomnieć. Muszę tutaj podziękować mec. Joannie Jańczuk, z którą współpracuje u siebie w biurze nieruchomości, za pomoc w takim kompleksowym przygotowaniu tego materiału. Po prostu WIELKIE DZIĘKI 🙂

Czego się dowiesz z tego odcinka?

► dlaczego warto przygotować wszystkie dokumenty nieruchomości od razu po jej przyjęciu do oferty tak, jakbyś na drugi dzień miał iść do notariusza;

► nauczysz się na moim błędzie, co się może zdarzyć jak nie sprawdzisz wszystkich dokumentów odpowiednio wcześniej;

► jak radzić sobie z emocjami podczas transakcji i nie popełnić błędu przy ocenie stanu prawnego nieruchomości;

► jak wykryć całą prawdę o nieruchomości nawet jeżeli właściciel próbuje coś ukryć.

Czego dowiesz się ze skryptu?

Tak naprawdę ten skrypt to jest takie kompendium wiedzy jak przygotować transakcje kupna/sprzedaży nieruchomości. Taka „ściąga” w punktach jakie dokumenty należy przygotować i sprawdzić przed transakcją. Jeżeli pobierzesz skrypt to można powiedzieć, że dostaniesz takie przygotowanie transakcji notarialnej „w pigułce”. Dowiesz się jakie dokumenty są niezbędne do każdej transakcji, a jakie musisz skompletować w konkretnych sytuacjach kiedy chcesz nabyć lub zbyć :

► lokal stanowiący odrębną własność;

► spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu z założoną Księgą Wieczystą lub bez niej;

► działkę gruntu;

► lub chcesz ustanowić hipotekę na nieruchomości.

Jednym słowem same konkrety natomiast wiedz, że ów zestawienie nie wyczerpuje tematu. To jest początek – punkt wyjścia do pracy nad transakcją kupna/sprzedaży nieruchomości. Pamiętaj, że kompletując dokumenty może okazać się, że będą potrzebne kolejne dokumenty do sprawdzenia. Każda transakcja jest inna i każda ma swoje „zakamarki”. Dlatego warto do tego procesu przygotować się zanim znajdzie się klient co by później nie robić tego w pośpiechu.

Skrypt możesz pobrać w różowym boksie w górnym prawym rogu strony ↑ → 

Music by audionautix.com