Długi to hasło, które zdecydowanie nie ma pozytywnego wydźwięku. Jak kiedyś myślałam o zadłużonych nieruchomościach to widziałam oczami wyobraźni te wygnane z domu rodziny, zapłakane dzieci i wielką niesprawiedliwość społeczną.

Dzisiaj wiem, że każdy kij ma dwa końce i każdy dług ma swojego właściciela, który go zaciągnął.

Czy można inwestując w czyjś dług zarobić i jeszcze pomóc innym?

Gościem  36 -tego odcinka jest Marta Stone. Dziewczyna, która odnalazła sposób na bardzo intratne inwestowanie i pomaganie ludziom, którzy mają problem ze spłacaniem swoich zobowiązań.

Co robi?

Marta wraz z grupą inwestorów skupuje wierzytelności od banków. Jednak nim do tego dojdzie spotyka się dłużnikami i ustala strategię WIN-WIN dla wszystkich. Negocjuje w ich imieniu z bankiem, wykupuje ich dług uwalniając ich tym samym całkowicie od zobowiązań i obciążeń.

Cała procedura polega na tym, że w momencie w którym dłużnik przestaje spłacać długi bank najpierw wzywa do zapłaty, przesyła monity itp. W pewnym momencie wypowiada umowę i całe zadłużenie staje się wymagalne. Jeżeli klient nie spłaca zadłużenia codziennie rosną odsetki. W pewnym momencie kwota ta zaczyna przewyższać wielokrotnie pierwotny dług i nawet licytacja komornicza nieruchomości nie wystarcza to na pokrycie całego zadłużenia wraz z odsetkami oraz kosztami komorniczymi. W ten sposób sprzedana nieruchomość bardzo często nie rozwiązuje problemu klienta, ponieważ tylko część długu zostaje spłacona, a odsetki nadal ciążą na dłużniku do spłaty.

Sytuacja zupełnie się odmienia kiedy bank dogaduje się z inwestorem i sprzedaje swoją wierzytelność. Wówczas automatycznie umarza cały dług i dłużnik staje się wolnym od zobowiązań człowiekiem. Dostaje kolejną szanse na start.

Moja rozmówczyni na tyle ma rozbudowany swój model inwestycyjny, że nawet pomaga w tych pierwszych miesiącach w wynajmie mieszkania po to tylko, by ktoś mógł stanąć na nogi. Jej biznesplan zakłada taką możliwość.

Posłuchaj naszej rozmowy, by dowiedzieć się:

  • Jak wygląda rynek wierzytelności we Włoszech?

  • Ile można zarobić na takiej inwestycji?

  • Poznaj stopy zwrotu.

  • Jak rozmawiać z dłużnikami?

  • Dlaczego bankom się opłaca sprzedawać długi poniżej ich wartości?

  • Dlaczego dłużnicy są chętni na współpracę z inwestorem?

LINKI wspomniane w podcascie:

https://www.astegiudiziarie.it/

http://www.debitizero.com/

Music by audionautix.com