Takich wiadomości jak ta dostaję całą masę:

Wynajmuje mieszkanie od właściciela, w umowie jest zapis ze wyraża zgodę na dalszy podnajem ( po to aby na nim zarabiać ) i oprócz tego musi być dodatkowo umowa dzierżawy? Pierwszy raz o tym „Słyszę”?

Albo ta:

Właśnie negocjuje mieszkanie na podnajem, umowa która dostałam od właściciela jest na podstawie umowy P…. S…. ( poznaje bo mam podobną na pokoje ). Jest zgoda na podnajem więc nie bardzo wiem co musimy tam dopisać żebym oficjalnie mogła zarabiać na tym mieszkaniu.

W czym tkwi problem? W niezrozumieniu tematu. Dostałam od Was tyle pytań odnośnie umów najmu, że postanowiłam zaprosić do podcastu eksperta mecenas Joannę Jańczuk, aby wytłumaczyła tak po ludzku o co chodzi z tymi umowami najmu.

Temat komplikuje się tym bardziej, że od września 2017 r. wszedł nowy rodzaj umowy, tzw. najem instytucjonalny. Co to takiego? Warto posłuchać, aby się dowiedzieć!

Czy napewno wiesz jaki rodzaj umowy najmu powinieneś podpisać ze swoim najemcą? Prawo polskie wyróżnia ich aż 4 rodzaje:

  1. Umowa dzierżawy.

  2. Umowa najmu zwykła.

  3. Umowa najmu okazjonalnego.

  4. Umowa najmu instytucjonalnego.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się kiedy należy stosować odpowiednią umowę?

Kto może daną umowę podpisać i w jakiej konkretnie sytuacji?

Czym te umowy się od siebie różnią?

Przed czym chronią, a przed czym nie?

oraz

Jaką muszą mieć formę by były skuteczne?

Koniecznie posłuchaj mojej rozmowy z radcą prawnym Joanną Jańczuk!

Ponadto posłuchaj także czwartego odcinka podcastu: Jak dobrze sporządzić umowę najmu lokalu mieszkalnego? jeżeli stwierdzisz, że zwykła umowa najmu jest właściwa dla Twojej sytuacji, lub skorzystaj z gotowych umów jakie przygotowała moja rozmówczyni! Pamiętaj, że w podkaście jest podany specjalne hasło – KUPON, które daje Ci aż 50% zniżki na cały pakiet umów!!! Posłuchaj koniecznie rozmowy do końca by się dowiedzieć jakie to magiczne hasło zmniejszy Twój rachunek o połowę, a następnie wpisz go w koszyku w miejscu gdzie jest napis KOD KUPONU 🙂

Ważne linki:

  1. Pakiet umów „Najem dla każdego” https://kobiecastronainwestowania.pl/sklep/umowy/umowy-najem/

  2. Pakiet umów „PODNAJEM” https://kobiecastronainwestowania.pl/sklep/umowy/umowy-podnajem/

  3. Odcinek nr 4: Jak dobrze sporządzić umowę najmu? – https://podcast.ruszamynieruchomosci.pl/rn04/

  4. Webinar: Jak radzić sobie z lokatorami i zarabiać na najmie? https://kobiecastronainwestowania.pl/product/webinar-jak-bez-obaw-inwestowac-w-nieruchomosci/

Music by audionautix.com