FLIP czy też FLIPOWANIE to termin dość popularny w żargonie inwestorów w nieruchomości, jednak wciąż wiele osób go nie zna.

Co to takiego?

Flipowanie to nic innego jak zarabianie na handlu nieruchomościami. Kupić taniej sprzedać drożej. Zasada stara jak świat, a jednak jak to zrobić, by zarobić, nie jest już takie oczywiste.

Alexander Weiss jest doświadczonym inwestorem, który zarządza z powodzeniem powierzchniami biurowymi, jednak z równie dużym sukcesem inwestuje w mieszkania i zarabia na różnicy pomiędzy ceną zakupu i sprzedaży. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt flipów i na wszystkich wykreował pokaźny zysk. W wywiadzie odpowiada na najczęściej zadawane pytania:

  • Jak wyszukać okazję inwestycyjną?

  • Jak dodać wartości nieruchomości?

  • Ile kosztuje remont?

  • Jak zrobić kalkulacje całej inwestycji?

  • Jakie mieszkania są idealne na tak zwanego flipa?

Ten wywiad to dawka praktycznej wiedzy dla każdego kto jest zainteresowany szybkim budowaniem kapitału.

Ponadto Alexander przygotował arkusz kalkulacyjny z przykładowym kosztorysem remontu dla 50-cio metrowego mieszkania. W arkuszu są wyszczególnione elementy remontu wraz z ich wyceną. Dzięki temu będziesz mógł szybko skalkulować koszty remontu nieruchomości! Aby pobrać arkusz podaj swojego maila w formularzu „Pobierz notatki” na dole strony na telefonie lub po prawej stronie jeżeli czytasz to w przeglądarce na komputerze.

Jest wiele strategii inwestowania w nieruchomości. Flipowanie to tylko jedna z nich. Jeżeli chcesz poznać inne sposoby rozpoczęcia inwestowania nawet jeżeli nie dysponujesz dużym kapitałem własnym zobacz nasz webinar: Jak ruszyć bez własnego kapitału?