Jak przychodzi mi rozmawiać z ludźmi o okazjach inwestycyjnych to najczęstsze  skojarzenie to zakup od komornika. Kierunek dobry jednak często jest tak, że jak ten komornik już wszedł na nieruchomość to okazja właśnie minęła.

Dlaczego tak się dzieje?

Niewiele osób wie jak dużym kosztem jest komornik w całej transakcji. My pośrednicy nieruchomości to życzylibyśmy sobie mieć takie prowizje jakie pobiera komornik 🙂 Dlatego często prawdziwą gratką jest dotarcie do właścicieli nieruchomości, którzy mają problemy finansowe zanim pojawi się tam komornik. Tylko jak to zrobić?

Gościem kolejnego odcinka podcastu Ruszamy Nieruchomości jest Jerzy Sempowicz specjalista od zadań specjalnych na rynku nieruchomości. Jerzy nie tylko dociera do tzw. nieruchomości pod wodą, ale także wyciąga je na powierzchnie. Zarabia na tym sporo, ale też i daje szanse na nowy start ich właścicielom.

Dotarłam do danych z Krajowego Rejestru Długów, że w 2017 roku samych tylko zadłużeń wobec wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni wynosiło 372 mln zł. To są tylko same przeterminowane płatności czynszowe, bez danych z zakresu niespłacanych kredytów hipotecznych. Jak widać potencjał tego rynku jest całkiem spory pytanie tylko czy ta strategia pozyskiwania okzaji jest dla Ciebie?

Posłuchaj rozmowy z praktykiem, który nie jedną „utopioną” nieruchomość wyciągnął spod wody. Myślę, że ta rozmowa może uświadomić Ci, że samo znalezienie takiej problematycznej nieruchomości to dopiero początek drogi. Owszem można zarobić i to sporo, ale jedno jest pewne nie bez powodu takich ludzi jak Jerzy Sempowicz na rynku inwestorów wcale nie zbyt wielu. Dlaczego? Bo nie każdy potrafi być „miękki” i mega „twardy” jednocześnie. Posłuchaj i dowiedz się co mam na myśli pisząc te słowa 🙂

Music by audionautix.com

Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości

Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:

 1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 3. przejdź do zakładki Recenzje,

 4. naciśnij link Napisz recenzję.

  Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.

   Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 1. wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com

 2. przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,

 3. kliknij na link Write a review.