Dzisiaj nikt nie ma już wątpliwości, że zewsząd otacza nas niewidzialna, ale jakże często odczuwalna ENERGIA. Są tacy co twierdzą, że prawdziwe wojny na świecie tak naprawdę toczą się właśnie o nią. Jak poczytasz historię Singapuru to dowiesz się, że wcale nie chodzi o energię elektryczną! To najbogatsze miasto-państwo zostało zbudowane pod okiem mistrzów Feng Shui i co najciekawsze to właśnie budowane tam biurowce walczą o Qi i jej cudowną moc twórczą.

Feng Shui to podstawy chińskiej metafizyki. Wykorzystuje energię (niewidzialne moce), które łączą człowieka z wszechświatem. By uzyskać idealnie harmonijną i wspierającą w szczęściu i dostatku przestrzeń wykorzystuje się wodę, drogi, budynki i inne twory cywilizacji w taki sposób, by zatrzymywały Qi.

Muszę przyznać, że będąc w Singapurze harmonię i dostatek odczuwa się wszędzie. Twory architektury cieszą oko pomimo swoich futurystycznych i modernistycznych kształtów. Idąc alejkami dzielnicy finansowej, gdzie jest największe skupisko szklanych biurowców nie odczuwasz natłoku drapaczy chmur. Pamiętam, kiedy pierwszy raz pojechałam do Down Town w Chicago. Jak weszłam na ulicę miałam wrażenie, że te wszystkie wieżowce na mnie zaraz spadną. Czułam niepokój. W Singapurze czujesz się naprawdę dobrze, a każdy kolejny budynek wzbudza naturalny podziw.

Zachęcam do poszukania informacji na temat architektury Singapuru. Znajdziesz tam naprawdę niezwykłe historie, a tymczasem zapraszam Cię do wysłuchania rozmowy z Martą Kaniewską, autorką dwóch książek “Feng Shui dla biznesu” oraz “Pokój dziecka – dobry sen, skuteczna nauka”. Marta jest specjalistką w dziedzinie Feng shui w przestrzeni. Szkoliła się u wielkich mistrzów w Chinach, Malezji oraz Singapurze. Dzisiaj należy do naprawdę wąskiego grona osób, które potrafią zastosować kilkaset formuł feng shui w przestrzeni.

W rozmowie tłumaczy na czym polega Feng Shui, jak to stosować i dlaczego to działa. Obala także mity na temat potocznie rozumianego Feng Shui. Jeżeli wydaje Ci się, że postawienie gdzieś żabki czy innego przedmiotu to Feng Shui to niestety ta rozmowa może Cię trochę rozczarować. Bo prawda jest taka, że spisywana przez tysiące lat chińska metafizyka to zdecydowanie bardziej zaawansowany obszar wiedzy.

 

Linki:

Książki: http://szanhe.pl/O_mnie/Ksiazka

http://szanhe.pl/Ksiazka

 

Akademia: http://www.joeyyap.com/

Music by audionautix.com

 


Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości

Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:

 1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 3. przejdź do zakładki Recenzje,

 4. naciśnij link Napisz recenzję.

  Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.

  1.  Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:

  Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 1. wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com

 2. przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,

 3. kliknij na link Write a review.