Jak to jest, że nasze noworoczne postanowienia zwykle szybko gdzieś się „ulatniają”?
Dlaczego tak trudno jest nam wytrwać w swoich postanowieniach noworocznych?
W czym tkwi sekret skutecznego planowaniu?
Czy faktycznie jest na to jakiś sposób czy sprawdzona metoda?

W dzisiejszym odcinku razem z Martą Smith zastanawiamy się dlaczego pomimo, iż tak naprawdę nie jesteśmy mistrzyniami planowania, a praca na tzw „spontanie” najlepiej nam wychodzi, to mimo wszystko udało nam się zrealizować wszystkie nasze założenia i postanowienia zeszłoroczne.

Czy faktycznie tylko mistrzom planowania udaje się realizować cele?

Obie z Martą jesteśmy przykładem na to, że tak naprawdę w tym wszystkim jest drugie dno. Z każdym rokiem dochodzę do wniosku, że tak naprawdę wcale nie chodzi o doskonały plan. Chodzi o to PO CO planujesz? Do czego twoje plany i postanowienia mają Cię w życiu doprowadzić i na ile to są naprawdę ważne cele dla Ciebie jako człowieka.

Jestem przekonana, że można zrealizować absolutnie każdy plan i każdy cel. Tylko kluczowe pytanie brzmi: PO CO? Jeżeli nie wiesz po co masz wytrwać w swoim postanowieniu i znosić wyrzeczenia, to na pewno w nim nie wytrwasz. Tak to już jest. Zaczniesz kalkulować, robić rachunek zysków i strat. Jak się okaże, że ów straty czytaj niedogodności są dla Ciebie większe niż potencjalne zyski czyli satysfakcja z osiągniętego celu, to najzwyczajniej w świecie rezygnujesz.

Myślę, że świetnie to pokazują palacze co to rzucają nałóg po nowym roku. Szybko zaczynają kalkulować zyski i straty gdy przychodzi głód nikotynowy. I jeżeli nie maja wystarczająco wysokiej świadomości jakie tak naprawdę szkody przynosi im palenie dla ich zdrowia, to oni po prostu tego nie czują. Bo przecież od jednego papierosa się nie umiera, ale paczki papierosów dziennie palonej przez 20 lat tak, ale kto by się przejmował tym co będzie za 20 lat… Ten ich „zysk” z wysiłku rzucania jest zbyt małym impulsem by się męczyć i wytrwać w postanowieniu noworocznym. Podobnie jest ze wszystkim.

Postanowienia, których nie realizujemy to są najczęściej te, które być może fajnie brzmią, być może fajnie byłoby je mieć, ale dla których nie warto się męczyć aż tak bardzo.

Jeżeli masz problem z realizacją swoich noworocznych postanowień posłuchaj jak my do tego podchodzimy. Na jakie pytania sobie odpowiadamy zanim zdecydujemy się cokolwiek zaplanować.

Music by audionautix.com

 


Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości

Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:

 1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 3. przejdź do zakładki Recenzje,

 4. naciśnij link Napisz recenzję.

  Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.

  1.  Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:

  Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 1. wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.sticher.com

 2. przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,

 3. kliknij na link Write a review.