Home Staging – niektórzy mówią, że to taka amerykańska moda inni, że zabieg niezbędny przed sprzedażą lub wynajmem mieszkania. Jak to jest na prawdę?

Wiele osób może kojarzyć program Marii Semczyszyn na kanale domo+ Home Staging – mieszkania do sprzedaży i być może wyobrażasz sobie, że to tylko w programach takie rzeczy się dzieją, bo kto przy zdrowych zmysłach inwestuje w remont mieszkania jak chce je zaraz sprzedać? A tu się jednak okazuje, że są tacy co to robią i to jeszcze w dodatku wychodzi to im na dobre.

O tym:

  • co to jest HomeStaging?
  • kiedy warto go zrobić?
  • czy to się opłaca?
  • ile to kosztuje?
  • i w końcu jak szybko możesz sprzedać lub wynająć mieszkanie po wykonaniu takiej usługi?

Opowiedzą Dominika Dąbrowska i Sylwia Zgórkiewicz ze scenydomowe.pl

Zaprosiłam dziewczyny do rozmowy, ponieważ od dłuższego czasu obserwuję rozwój ich działalności w zakresie świadczenia usługi Home Staging-u. Takich firm jak Sceny Domowe na prawdę jeszcze jest niewiele na polskim rynku. Sama wielokrotnie miałam do czynienia z podejściem typu: to się nie opłaca! przecież chce sprzedać więc po co ładować w to jeszcze pieniądze! Okazuje się, że w dobie zwiększonej podaży mieszkaniowej w stosunku do popytu to się nie tylko opłaca, ale w wielu wypadkach jest to jedyne rozwiązanie na szybką i skuteczną sprzedaż mieszkania.

Rozmowę z Dominiką i Sylwią podzieliłam na dwie części. Ponieważ wiele osób uważa, że godzinne odcinki są trochę za długie na raz do wysłuchania, postanowiłam zrobić eksperyment i podzielić tą rozmowę na dwie części. Jestem ciekawa jak Wam się będzie słuchać tak podzielonego odcinka?

W przypadku dziewczyn udało się to tak zrobić, że w pierwszej części rozmawiamy głównie o tym co to jest Home Staging a w drugim skupiamy się bardziej na firmie. Czyli jeżeli myślisz o otworzeniu tego typu działalności to dziewczyny dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat tego jak to jest prowadzić tego typu działalność.

Wspomniane linki:

www.scenydomowe.pl

http://www.domoplus.pl/program-tv/program/40062/home-staging-mieszkania-do-sprzedania