Zaprosiłam Marcina Osmana po raz trzeci do podcastu Ruszamy Nieruchomości. Chciałam przepytać go na temat książek z naszej branży jako osobę, która zdecydowała się podjąć ryzyko i wydać te książki. Jednak Marcin to na tyle ciekawa osobowość w świecie biznesu, że nasza rozmowa potoczyła się znacznie szerzej. Z tego odcinka dowiesz się owszem jak wybrać właściwe książki do czytania, ale i także tego, jak prowadzić biznes, obsługiwać klienta, prowadzić komunikację ze światem zewnętrznym. Słowem w odróżnieniu od poprzednich odcinków tym razem zdecydowanie wykraczamy poza nieruchomości, ale cały czas trzymamy się mocno biznesu.

Umiejętności prowadzenia biznesu w branży nieruchomości są zdecydowanie niedoceniane, a przecież nieruchomości to biznes, którym trzeba umieć zarządzać, promować, kontaktować się z klientami itp. Jest cała masa różnych kompetencji, jakie trzeba w biznesie posiąść. Często tak bardzo skupiamy się na wiedzy stricte nieruchomościowej, że zapominamy o rozwoju właśnie kompetencji biznesowych. Dlatego pozawalam sobie czasem zbaczać z tematu nieruchomości i obierać kurs na biznes.

Zachęcam również do pobrania bezpłatnego pdf-u, który pomoże Ci odpowiedzieć na ważne pytania dotyczące Twojego biznesu. Zbuduj biznes na własnych zasadach, to zestaw ćwiczeń do tego, by wytyczyć kierunek twojego przedsięwzięcia niezależnie od tego, czy chcesz otworzyć biuro nieruchomości, czy też firmę zarządzającą najmem, a może działalność związaną z flipowaniem. Do każdego biznesu trzeba podejść strategicznie i każdy biznes zaplanować w zgodzie z własnymi zasadami, dlatego też stworzyłyśmy z Martą Smith ten dokument, by trochę wbić przysłowiowy kij w mrowisko i zadać Ci kilka pytań, nad którymi naprawdę warto się zastanowić, nim się jakikolwiek biznes otworzy.

Link do pdf-u:
Zbuduj biznes na własnych zasadach

Music by audionautix.com


Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości

Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:

 1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 3. przejdź do zakładki Recenzje,

 4. naciśnij link Napisz recenzję.

  Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.

  1.  Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:

  Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 1. wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com

 2. przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,

 3. kliknij na link Write a review.