Protokół zdawczo-odbiorczy to dokument, który kończy sprzedaż mieszkania od strony technicznej. To, co tam spiszemy, będzie kluczowe w kwestii naprawy przez dewelopera wskazanych usterek. Oczywiście chroni Cię także gwarancja oraz rękojmia, jednak często jest ciężka do wyegzekwowana. Dlatego szalenie istotne jest, by odbiór techniczny zrobić naprawdę rzetelny.

Gościem 94 odcinka podcastu Ruszamy Nieruchomości jest Karolina Malicka inspektor budowlany, a w social mediach znana jako Inspektor w Szpilkach na budowie. Karolina posiada ponad 10-letnie doświadczenie na budowach. Przez wiele lat pracowała dla takich firm jak Budimex, Warbud, Grupa ZUE czy Quadrum. W firmach tych zdobyła doświadczenie na wielkich projektach budowlanych w Polsce i za granicą.

Od kilku lat współtworzy firmę KEJOR, która głównie zajmuje się odbiorami technicznymi mieszkań i domów. W podcaście opowiada krok po kroku, jak należy zrobić prawidłowy odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Z tego odcinka dowiesz się jak sprawdzić:

 • tynki
 • posadzki
 • stolarkę okienną i drzwiową
 • instalacje wentylacji, wodno-kanalizacyjne, grzewczą i elektryczną
 • balkon lub ogródek
 • wilgoć

Karolina szczegółowo opowiada, na co należy zwrócić uwagę oraz autentyczne przypadki, z jakimi się zetknęła w swojej praktyce zawodowej. Podpowiada także jak wybrać dobrego inspektora budowlanego i dlaczego warto zrobić odbiór przy użyciu kamery termowizyjnej. Kamera ta faktycznie potrafi wykryć to, co dla oka niewidzialne zarówno zimą, jak i latem.

Ten odcinek polecam każdemu, kto planuje zakup mieszkania od dewelopera. Jeżeli znasz taką osobę, koniecznie podeślij jej link.

LINKI:
Strona firmowa Karoliny: www.WszpilkachNaBudowie.pl
Profil na FB: https://www.facebook.com/karolinainspektor

 

Music by audionautix.com

 


Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości

Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:

 1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 3. przejdź do zakładki Recenzje,

 4. naciśnij link Napisz recenzję.

  Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.

  1.  Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:

  Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 1. wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com

 2. przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,

 3. kliknij na link Write a review.