W dzisiejszych czasach właściwie nie ma branż, w których nie byłoby konkurencji. Konkurencja jest wszędzie, nie ma co do tego wątpliwości, powstaje więc pytanie, co sprawia, że klienci podejmując decyzję zakupową, decyduje się na ten czy inny produkt. Na rynku usług pośrednictwa mam wrażenie, że jest sporo przypadkowych klientów, jednak im dłużej jestem w branży, tym bardziej odczuwam moc poleceń i rekomendacji. Dzisiaj mam tylko dwa źródła klientów:

 • osoby, które same mnie znajdują w sieci i podoba im się to co robię
 • osoby, którym ktoś mnie polecił

Praktycznie nie pracuję z klientami, nazwijmy to, z „ulicy” – czyli takimi, którzy choć trochę mnie nie kojarzą. Jednak bardzo dobrze pamiętam czasy, kiedy to po kilka godzin dziennie wisiałam na telefonie i umawiałam spotkania.

Taki urok pracy handlowca – telefon to najważniejsze narzędzie pracy. 🙂

Dostaję od Was sporo zapytań związanych z pracą pośrednika nieruchomości. Jak zacząć w tym zawodzie? Jak pozyskać pierwszych klientów? Dzisiejszy odcinek jest moją odpowiedzią na te pytania, ale jednocześnie wykracza znacznie poza początki biznesu. Moi rozmówcy są zawodowymi szkoleniowcami z zakresu kompetencji sprzedaży. W wywiadzie powiedzieli coś, co również uważam za absolutny klucz programu:

 • Zanim podniesiesz telefon, by zadzwonić do klienta, zastanów się bardzo dobrze, dlaczego ów klient, którą usługę teoretycznie może sobie sam wykonać, ma Ci zapłacić 3% wartości swojej nieruchomości?
 • Co takiego masz do zaoferowania, by w oczach klienta naprawdę byłoby tego warte? O tym, jak zacząć rozmowę z osobą, która nie chce z tobą rozmawiać oraz jak zbudować swoją ofertę, by wyróżnić się na rynku, rozmawiam z Adamem Szaran, Romanem Kawszyn z firmy Al Fianco.
Link do strony:
Szkolenie Teach Art:
►https://teachart.pl/
Aby uzyskać 35% rabat na kurs Smart Seller, w trakcie składania zamówienia, użyj kodu: dwiemarty

 

Music by audionautix.com


Oceń podcast Ruszamy Nieruchomości

Jeżeli słuchasz na iPhone w aplikacji podcast:

 1. wpisz w wyszukiwarce w aplikacji RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 2. w sekcji Podcasty kliknij na RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI,

 3. przejdź do zakładki Recenzje,

 4. naciśnij link Napisz recenzję.

  Uwaga: program wymaga zalogowania na swoje apple ID.

  1.  Jeżeli słuchasz na komputerze zobacz jak możesz to zrobić z PC:

  Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 1. wejdź na stronę www.stitcher.com/podcast/ruszamy-nieruchomosci lub poszukaj podcast RUSZAMY NIERUCHOMOŚCI w wyszukiwarce na stronie www.stitcher.com

 2. przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno Show Ratings and Reviews,

 3. kliknij na link Write a review.